MSSQL Server Saving Changes Not Permitted Hatası


Nisan 2019 (0) Iptv 18.08.2022


SQL Server kurulduktan sonra bir çok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan bir tanesininin çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir tablo oluşuturdunuz diyelim ve bu tabloyu kaydettiniz, ancak daha sonra üzerinde bir değişiklik yapmak istiyorsunuz.İşte bu değişikliği yapıp tekrar tabloyu kayıt etmek istediğiniz de bir hata mesajı alırsınız.

“Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. YOu have either made changes to a table that can’t be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the tables to be re-created.”

İşte bu hatanın önüne geçmek aslında çok basit. Bunun için yapacağımız şey SQL Server Management Studio’da Tools menüsünde Options seçip karşımıza gelen pencerede sol taraftan Designer seçip daha sonra Table and Database Designers seçmek. Sonra orta kısımda table optionsalanında işaretli olan Prevent saving changes that require table re-creation seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz ve sonra OK diyoruz.

Yapılan bu değişiklik sonucunda artık önceden oluşturulmuş, kaydedilmiş tablolarımız üzerindeki değişikliklerimizi hata almadan gerçekleştirebileceğiz.


Yorum yapabilmek için giriş yapınız

Giriş Yap

Sitede Ara

ralfiSoft.com Download

DOWNLOADS